KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12433120
nr 1243 3120
Utagawa Kunisada
(1786-1865), Japan
Träsnitt, kunisada (1786-1865), Kvinna. Motivet: 71x24
Kondition: slitage
Utagawa Kunisada, född 1786, död 1865.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 25 mars 2019
kl 20:09:37
700 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)